Cengiz Gökay

1988 yılında Sivas’ta doğan ve mimarlık alanında lisans eğitimini tamamlayan Cengiz Gökay hem Ankaragücü’nün Yönetim Kurulu Üyesi hem de TRinvest A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanıdır. Aynı zamanda Özgür Sevinç ile TRinvest A.Ş. bünyesinde ortaklık yapan Gökay, Ankara’da uzun yıllardır birçok projeye imza atmış son 10 yıl içerisinde 60 büyük projenin yönetiminde ve tamamlanmasında önemli rol oynamıştır. Bu projeler arasında konutlar, ticari iş yerleri, ofisler ve rezidanslar bulunmaktadır. En son olarak, 80.000 metrekarelik büyüklüğe sahip Eryaman Port AVM projesinin tamamlanma sürecini yönetmiştir.

Özgür Sevinç ortaklığıyla Yapı Vizyon İnşaat Gayrimenkul A.Ş. ve Cengiz Gökay Gayrimenkul İnşaat A.Ş. firmalarının birleşmesiyle TRinvest A.Ş. kurulmuştur. TRinvest, 2 yıl içinde Şaşmaz Oto Sanayi, İvedik OSB ve Macunköy gibi önemli lokasyonlarda birçok arsa satın almış ve projelerin temellerini atmıştır.

Gökay, geçmişte Suitex, Öncü Eğitim Kurumları, Şaşmaz 1, Şaşmaz 2, Şaşmaz 3, Bulvar Anatolia, Vizyon Tower, Etimesgut Ahi Mesut, Eryaman 2+1 Concept gibi projeleri başarıyla tamamlamıştır. Şu anda ise yönetiminde bulunan projeler arasında Anadolu Bulvarı ile İvedik hattında yer alan 24 dükkanlı ve 28 katlı bahçeli 2+1 ve 1+1 rezidanslardan oluşan TRinvest Metro Suit, 40 dükkân ve 140 ofisten oluşan Mega Bulvar 1, 36 dükkan ve 58 ofisten oluşan Corner 1, 24 dükkan ve 32 ofisten oluşan Corner 2, 201 sanayi tipi ve 13 ofisten oluşan Mega Yenikent, 18 villadan oluşan Güzelyalı Konakları projeleri bulunmaktadır. Ayrıca, 700 sanayi tipi bölümden oluşan Mega Şaşmaz projesi ile yeni bir sanayi bölgesi oluşturma hedefiyle çalışmaktadır.